Prírodné antidepresíva

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu rapídne rastie počet ľudí trpiacich depresiou. Čím ďalej, tým viac opadá isté tabu zo slova „depresia“ a ľudia tento výraz začínajú používať. No čo to vlastne tá depresia znamená? Zlá nálada, ktorá nás počas upršaného dňa zasiahne alebo tvrdá, krutá choroba, s ktorou sa bez odbornej pomoci nedá bojovať? Pokiaľ je to ten prvý prípad, tu je zopár prírodných antidepresív, ktoré Vám hlavne v období jesene pomôžu. Ak je to ale vážne, nespoliehajte sa na prírodné antidepresíva a vyhľadajte odbornú pomoc.

deperse

1. Ľubovník bodkovaný
S depresívnymi stavmi ide ruka v ruke aj nespavosť. Ak trpíte týmito problémami, skúste si spraviť čaj z ľubovníka bodkovaného. Musí byť ale čerstvý a vhodnejší je ten sypaný. Po jeho vypití sa dostaví upokojenie, ustúpi úzkosť a hneď sa Vám bude lepšie zaspávať. Niektorí dokonca tento čaj pijú v jeseni preventívne. Ľubovník je charakteristický svojím jasno žltým kvetom a naši predkovia ho prezývali „svätojánska bylina“. Takisto veľmi priaznivo vplýva na pečeň, žalúdok a žlčník. Dá sa jednoducho nájsť aj vo voľnej prírode a to od júna do septembra, keď kvitne.

2. Valeriána lekárska
Valeriána má väčšinou bledoružové alebo bielkasté kvety a takisto ju môžete nájsť voľne v prírode. Jej koreň pomáha vo forme čaju zahnať nervozitu a prinesie lepší spánok. Zaujímavosťou je, že ho môžeme nájsť v hračkách mačiek, pretože ich svojím pachom priťahuje. Nervový systém upokojuje až tak, že znižuje rýchlosť reakcií, preto sa neodporúča jej konzumácia pred riadením motorového vozidla.

zoufalost

3. Chmeľ otáčavý
Nielen že sa nachádza v pive ale z chmeľových žliaz sa robí čaj, ktorý pomáha pri uvoľnení svalov a nespavosti. Takisto ho môžete začať užívať aj v prípade problémov močových ciest. Obsahuje veľa vitamínov, patriacich do skupiny B a horké látky lupulín a humulin.