Sklo v interiéri zažíva svoj comeback. Jeho originálne vlastnosti sú skrátka trvalé a boli, sú a budú nenahraditeľné a obľúbené zrejme i naďalej. Je tu však istý rozdiel. Zatiaľ, čo v nedávnej minulosti boli v móde bežné sklenené doplnky ako zrkadlá, dnes sme pokročili o kus vpred a do módy sa tlačí celosklenený nábytok. Možnosti využitia skleneného materiálu v interiéroch k praktickým, ako aj dekoračným účelom sú tak neporovnateľne nápaditejšie a ponúkajú niekoľkonásobne viac prevedení.
- Jedno je teda isté, návrhári v súčasnosti nepriehladajú sklenený materiál a ten sa stáva doporučenou voľbou v prípade moderne a esteticky pôsobiacich interiérov.
Trendové využitia skleneného materiálu
Komody, vitríny, konferenčné stolíky, jedálenské stoly, ale aj momentálne stále populárnejšie sklenené steny, sklenené deliace priečky, schodiská, zábradlia a takisto elegantné posuvné sklenené dvere. Ako vidíte, využitie, respektíve prevedenie interiérových prvkov v podobe celoskleneného dizajnu sa skutočne rozrástlo a má tak i stále širšie využitie nielen v nákupných strediskách, podnikoch, kanceláriách,… ale aj bežných domácnostiach, ktoré zmýšľajú trendovo.
Dôvod popularity alebo silné stránky skla
Ako prvú stránku spomenieme tú, akú vidíme už na prvý pohľad. Sklo je nepísaným symbolom noblesy, elegancie a esteticky, pričom sa dokonale prispôsobí okoliu. Druhou stránkou je fakt, že do priestorov prináša viac prirodzeného svetla, ktoré je potrebné pre dobrú náladu, no a do tretice pripomeňme tvrdenie, že sklo údajne opticky zväčšuje priestory.
Nevýhody?
K tejto stránke by mnohí priradili akýsi zakorenený strach z jeho labilnosti a našej bezpečnosti. Možno vás ale upokojí informácia, že prípade výroby skleneného zábradlia, dverí, atď. sa používa bezpečnostné kalené sklo (5x odolnejšie voči nárazom). Je to vlastne logický postup, nakoľko výrobcovia počítajú s pravidelným využívaním týchto interiérových prvkov a ich bezpečné používanie v priestoroch, kde sa nachádzajú ľudia, je overenou a schválenou záležitosťou.